1 % dla naszego Hufca

Kolejny raz możesz zdecydować o przeznaczeniu części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto przekazać 1% na ZHP.
Przyjaźń, integracja i współpraca – to wszystko można znaleźć w harcerstwie. W erze internetu i telewizji powstały przed ponad stu laty skauting nadal trafia w potrzeby młodych ludzi. Może właśnie dlatego, że bez względu na kolor skóry, czy religie pozwala budować więzi braterstwa i zdobywać umiejętności na całe życie. To właśnie z szeregów harcerskich wychodzą aktywni i odpowiedzialni obywatele. Wychowani w duchu pracy nad sobą, braterstwa i służby.
Najmłodsi harcerze maja po 7 lat. To zuchy. Dla nich na początku wszystko jest nowe, fascynujące, ciekawe. Do organizacji trafiają w szkole podstawowej. Często też od razu łapią „harcerskiego bakcyla”. Z zapałem kolekcjonują swoje pierwsze sprawności i gwiazdki. Bawią się w Indian, Słowian, Eskimosów.
Harcerstwo, jest naprawdę super. Mam swoją szóstkę „Pantery” i pojadę w tym roku z nią na obóz tłumaczy z pasją 9-letni Marek. Chwali się, że za rok „awansuje na harcerza” i będzie nim do 13 roku, życia. Potem będzie harcerzem starszym, następnie wędrownikiem.
Ilu moich rówieśników, wie jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową – pyta 15-letnia Kasia, która już dziś zapowiada, że najdalej za rok działać będzie w Harcerskiej Grupie Ratowniczej.
Kiedyś pytałem ludzi o to, z czym kojarzy im się harcerstwo? Wiecie jaka odpowiedź najczęściej padała „z osobami biegającymi po lesie w krótkich spodenkach” lub „przeprowadzającymi staruszki przez ulicę” – z uśmiechem mówi 18-letni wędrownik Kamil – Dziś moi znajomi wiedzą, że harcerstwo to nie tylko „zabawa”, ale ruch, który kształtuje szacunek do drugiego człowieka i otaczającego świata, pozwala realizować pasje i marzenia. Zarządzanie grupami, lojalność, uczciwość, czy kreatywność to te umiejętności, które nabyłem w harcerstwie. Wiem, że wymieniane w CV traktowane są przez pracodawców jako atut osoby ubiegającej się o pracę – tłumaczy Kamil.
Marek, Kasia, Kamil to troje członków ZHP. Mimo, że różni ich wiek i odległości, łączy braterstwo.

A Ty? Zdecydowałeś już na rzecz której organizacji pożytku publicznego chcesz przeznaczyć części swojego podatku? Jeszcze nie?  Pomyśl o ZHP. – Ten 1% zaowocuje w naszych sercach i na pewno zaprocentuje w czynach.
1% dla Hufca Łowicz bo:
• to największe stowarzyszenie wychowawcze w naszym powiecie;
• wychowuje dobrych ludzi;
• uczy jak być pożytecznym, samodzielnym i odpowiedzialnym;
• zrzesza i obejmuje opieką prawie 400 osób;
• posiada społecznych instruktorów – wychowawców;
• każdy był kiedyś harcerzem, miał przyjaciół harcerzy, słyszał o harcerstwie, ma dzieci w harcerstwie, dzieci sąsiadów lub krewnych są harcerzami;
• 74% Polaków ufa harcerstwu;
• to organizacja o 100-letniej tradycji;
• to strażnik tradycyjnych wartości;
Bez Twojej pomocy będziemy działać, ale z Twoją pomocą możemy swoim działaniem objąć jeszcze jedno dziecko więcej, dać mu alternatywę, wskazać dobrą drogę do dorosłości!