1 % dla naszego Hufca

Kolejny raz możesz zdecydować o przeznaczeniu części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto przekazać 1% na ZHP.
Przyjaźń, integracja i współpraca – to wszystko można znaleźć w harcerstwie. W erze internetu i telewizji powstały przed ponad stu laty skauting nadal trafia w potrzeby młodych ludzi. Może właśnie dlatego, że bez względu na kolor skóry, czy religie pozwala budować więzi braterstwa i zdobywać umiejętności na całe życie. To właśnie z szeregów harcerskich wychodzą aktywni i odpowiedzialni obywatele. Wychowani w duchu pracy nad sobą, braterstwa i służby.
Najmłodsi harcerze maja po 7 lat. To zuchy. Dla nich na początku wszystko jest nowe, fascynujące, ciekawe. Do organizacji trafiają w szkole podstawowej. Często też od razu łapią „harcerskiego bakcyla”. Z zapałem kolekcjonują swoje pierwsze sprawności i gwiazdki. Bawią się w Indian, Słowian, Eskimosów.
Harcerstwo, jest naprawdę super. Mam swoją szóstkę „Pantery” i pojadę w tym roku z nią na obóz tłumaczy z pasją 9-letni Marek. Chwali się, że za rok „awansuje na harcerza” i będzie nim do 13 roku, życia. Potem będzie harcerzem starszym, następnie wędrownikiem.
Ilu moich rówieśników, wie jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową – pyta 15-letnia Kasia, która już dziś zapowiada, że najdalej za rok działać będzie w Harcerskiej Grupie Ratowniczej.
Kiedyś pytałem ludzi o to, z czym kojarzy im się harcerstwo? Wiecie jaka odpowiedź najczęściej padała „z osobami biegającymi po lesie w krótkich spodenkach” lub „przeprowadzającymi staruszki przez ulicę” – z uśmiechem mówi 18-letni wędrownik Kamil – Dziś moi znajomi wiedzą, że harcerstwo to nie tylko „zabawa”, ale ruch, który kształtuje szacunek do drugiego człowieka i otaczającego świata, pozwala realizować pasje i marzenia. Zarządzanie grupami, lojalność, uczciwość, czy kreatywność to te umiejętności, które nabyłem w harcerstwie. Wiem, że wymieniane w CV traktowane są przez pracodawców jako atut osoby ubiegającej się o pracę – tłumaczy Kamil.
Marek, Kasia, Kamil to troje członków ZHP. Mimo, że różni ich wiek i odległości, łączy braterstwo.

A Ty? Zdecydowałeś już na rzecz której organizacji pożytku publicznego chcesz przeznaczyć części swojego podatku? Jeszcze nie?  Pomyśl o ZHP. – Ten 1% zaowocuje w naszych sercach i na pewno zaprocentuje w czynach.
1% dla Hufca Łowicz bo:
• to największe stowarzyszenie wychowawcze w naszym powiecie;
• wychowuje dobrych ludzi;
• uczy jak być pożytecznym, samodzielnym i odpowiedzialnym;
• zrzesza i obejmuje opieką prawie 400 osób;
• posiada społecznych instruktorów – wychowawców;
• każdy był kiedyś harcerzem, miał przyjaciół harcerzy, słyszał o harcerstwie, ma dzieci w harcerstwie, dzieci sąsiadów lub krewnych są harcerzami;
• 74% Polaków ufa harcerstwu;
• to organizacja o 100-letniej tradycji;
• to strażnik tradycyjnych wartości;
Bez Twojej pomocy będziemy działać, ale z Twoją pomocą możemy swoim działaniem objąć jeszcze jedno dziecko więcej, dać mu alternatywę, wskazać dobrą drogę do dorosłości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *