Harcerska Kropla Braterstwa

22. lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej – niezwykłe święto skautowej rodziny. Z tej okazji chcemy dodatkowo pokazać poprzez nasze działanie – honorowe oddanie krwi – symboliczny wymiar braterstwa, o którym mówimy, składając Przyrzeczenie Harcerskie: „Mam szczerą wolę całym życiem… nieść chętną pomoc bliźnim”. Chcemy, żeby formą naszego świętowania było zbiorowe, honorowe podzielenie się lekiem ratującym życie.

Namawiamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i spełniają kryteria zdrowotne, by spróbowali własnych sił – podzielili się cząstką siebie z innymi i poczuli satysfakcję, jaką daje ratowanie zdrowia i życia za pośrednictwem oddanej krwi.

Zapraszamy do punktu pobrań w Łowiczu, ul. Powstanców 17, w poniedziałek 27.02 od godz. 9 do 11. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną po raz trzeci ogólnopolską akcję „Krople Braterstwa – 2012”.

Pamiętajmy: każda ilość krwi się liczy, każda jest potrzebna, każda grupa krwi jest ważna!

pwd. Karolina Podsędek