Harcerska Kropla Braterstwa

22. lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej – niezwykłe święto skautowej rodziny. Z tej okazji chcemy dodatkowo pokazać poprzez nasze działanie – honorowe oddanie krwi – symboliczny wymiar braterstwa, o którym mówimy, składając Przyrzeczenie Harcerskie: „Mam szczerą wolę całym życiem… nieść chętną pomoc bliźnim”. Chcemy, żeby formą naszego świętowania było zbiorowe, honorowe podzielenie się lekiem ratującym życie.

Namawiamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i spełniają kryteria zdrowotne, by spróbowali własnych sił – podzielili się cząstką siebie z innymi i poczuli satysfakcję, jaką daje ratowanie zdrowia i życia za pośrednictwem oddanej krwi.

Zapraszamy do punktu pobrań w Łowiczu, ul. Powstanców 17, w poniedziałek 27.02 od godz. 9 do 11. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną po raz trzeci ogólnopolską akcję „Krople Braterstwa – 2012”.

Pamiętajmy: każda ilość krwi się liczy, każda jest potrzebna, każda grupa krwi jest ważna!

pwd. Karolina Podsędek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *