Drużynada 2012

Dnia 25 września 2012 r. w Gimnazjum w Kocierzewie Południowym odbyła się „Drużynada” czyli turniej sportowy na wesoło zorganizowany przez 27 Drużynę Starszoharcerską „Nin’hil” dla drużyn harcerskich z hufca Łowicz.

Celem turnieju było kształtowanie umiejętności zespołowego współdziałania i
współzawodnictwa oraz dobra zabawa.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny: „Ventus”, „Silva”, „Bezimienni”, „Nin,hil”. Każda z drużyn wystawiała 6 osobowe patrole- jeden lub dwa patrole z drużyny.
Harcerze rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut piłką lekarską, rzut lotkami do
tarczy, rzut kaloszem, rzut do kosza w rękawicy bokserskiej, skok w dal z miejsca, żonglerka balonem, oraz rozwiązywali test dotyczący szkodliwości używek dla organizmu ludzkiego.

W ogólnej klasyfikacji zwyciężył patrol ”Kruki” z drużyny „Nin’hil”, drugie patrol „Paki Laki” z „Silvy”, a trzecie z patrol z Ventusa.
Na wyróżnienie zasłużyli harcerze z drużyny „Bezimienni” Natalia Pruk i Miłosz Szcześniak.
W teście dotyczącym szkodliwości używek dla organizmu człowieka , najwięcej punktów
zdobyła Patrycja Nierobisz z „Silvy”.

Harcerze bawili się wspaniale, było dużo śmiechu, szczególnie podczas rzutów do kosza w
rękawicy bokserskiej i podciągania na drążku. Oprócz nagród, harcerze otrzymali drobne upominki. Nikt nie odjechał z Kocierzewa z „pustą ręką”