Harcerska „Akcja Znicz”

Łowiccy harcerze, jak również zuchy i instruktorzy działający w Hufcu ZHP Łowicz, po raz drugi organizować będą Harcerską Akcję Znicz, której celem jest uzyskanie środków materialnych na śródroczną działalność drużyn i hufca.

Harcerska Akcja Znicz potrwa od 27. października (sobota) do 4 listopada (niedziela). Umundurowanych harcerzy sprzedających znicze będzie można spotkać pod łowickimi cmentarzami (Katedralnym i Emaus) oraz na cmentarzach w Bednarach, Nieborowie
i Kocierzewie. Związek Harcerstwa Polskiego jako organizacja pozarządowa nie otrzymuje wsparcia ze środków budżetu państwa, a jednym z możliwych rozwiązań do uzyskania środków materialnych jest m.in. prowadzenie przez młodzież harcerską „Akcji Znicz”.

W tym roku w ramach współpracy pomiędzy łowickim hufcem i Stowarzyszeniem Szarych Szeregów wśród zniczy znajdzie się także książka „Szare Szeregi w Łowiczu i powiecie łowickim”. Jest to jedna z kliku podjętych przez hufiec akcji mających propagować historię harcerstwa.

Ponadto w tym roku przez harcerzy organizowany jest nocny spacer po cmentarzach śladami instruktorów powiązanych z naszym miastem. Udział w nim mogą wziąć wszyscy harcerze i osoby zainteresowane historią łowickiego hufca- wstęp wolny, przy czym należy mieć ze sobą znicz, który będzie pozostawiony na jednym z odwiedzonych grobów. Warto również zaopatrzyć się w latarkę.

Spotkanie odbędzie się pod bramą główną Emaus o północy z soboty na niedzielę, zaś godzinę później pod bramą główną cmentarza katedralnego. Mile widziane osoby zmotoryzowane.

Spacer realizowany jest we współpracy z Kołem Przewodników PTTK w Łowiczu, które organizuje je od kilku lat- oczywiście poza nocną przechadzką kilka dni po Wszystkich Świętych organizowane będą jak co roku spacery dzienne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *