Harcerska „Akcja Znicz”

Łowiccy harcerze, jak również zuchy i instruktorzy działający w Hufcu ZHP Łowicz, po raz drugi organizować będą Harcerską Akcję Znicz, której celem jest uzyskanie środków materialnych na śródroczną działalność drużyn i hufca.

Harcerska Akcja Znicz potrwa od 27. października (sobota) do 4 listopada (niedziela). Umundurowanych harcerzy sprzedających znicze będzie można spotkać pod łowickimi cmentarzami (Katedralnym i Emaus) oraz na cmentarzach w Bednarach, Nieborowie i Kocierzewie. Związek Harcerstwa Polskiego jako organizacja pozarządowa nie otrzymuje wsparcia ze środków budżetu państwa, a jednym z możliwych rozwiązań do uzyskania środków materialnych jest m.in. prowadzenie przez młodzież harcerską „Akcji Znicz”.

W tym roku w ramach współpracy pomiędzy łowickim hufcem i Stowarzyszeniem Szarych Szeregów wśród zniczy znajdzie się także książka „Szare Szeregi w Łowiczu i powiecie łowickim”. Jest to jedna z kliku podjętych przez hufiec akcji mających propagować historię harcerstwa.