Apel poległych w Julianowie

10 listopada 2012 r. harcerze z drużyn działających w gminach Nieborów i Kocierzew we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Bednar i Okolic zorganizowali uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przy kapliczce w Julianowie upamiętniającej żołnierzy 5. Pułku Piechoty Legionów i mieszkańców gminy Nieborów poległych w walce o Wolną Polskę został odczytany Apel Poległych. Wzięli w nim udział udział przedstawiciele władz hufca, powiatu i Gminy Nieborów. Nie zabrakło strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawicieli okolicznych szkół i miejscowości. Wartę przy kaplicy wraz z harcerzami pełnili członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty, zaś oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Strażacka z Bełchowa.

Ta doniosła chwila była też idealną okazją, aby wręczyć Srebrne Honorowe Odznaki Przyjaciół Harcerstwa osobom, które od lat wspierają harcerzy w podejmowanych przez nich działaniach. Decyzją Komendantki Chorągwi Łódzkiej ZHP otrzymali je:

– p. Andrzej Werle – Wójt Gminy Nieborów

– ks. Józef Paciorek – proboszcz Parafii Bednary

– p. Urszula Jurkiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mysłakowie

– p. Teresa Multan – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bednarach

– p. Marzena Malangiewicz – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie

– p. Beata Rześna – nauczyciel z Zespołu Szkół Publicznych w Kocierzewie Południowym

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawiązali harcerski krąg, a iskrę przyjaźni puścił komendant hufca, hm. Michał Kordecki.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *