Odważ się być dobrym

BSP 2012

Ruszyły przygotowania do akcji Betlejemskie Światło Pokoju. Mamy nadzieję, że i w tym roku, wspólnymi siłami uda nam się zaszczepić tę cudowną ideę niesienia Światła w wielu łowickich rodzinach, tak by ten wyjątkowy płomień dotarł do wszystkich, którzy na niego czekają. W tym roku nasza służba przebiegać będzie pod hasłem: „Odważ się być dobrym”. Nawiązując do cytatu z Księgi Rodzaju – „A Bóg widział, że wszystko, co uczynił było bardzo dobre…” rozumiemy je jako „bądź dobrym człowiekiem” oraz „czyń dobro”. Wymaga to od nas wielkiej odwagi i szczerych chęci. Dzisiejszy świat nie promuje poprawnych postaw, zanika kultura społeczna, moralność. Często czynienie dobra jest niepopularne, wręcz niepożądane. Hasło „Odważ się być dobrym” to zawołanie, podkreślenie by szukać w sobie dobra, którym można dzielić się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *