Odszedł Przyjaciel harcerzy

23 stycznia 2013 roku w godzinach wieczornych odszedł do Boga Józef kardynał Glemp – Przyjaciel i Ojciec polskich harcerzy. Przez wszystkie lata swojej pasterskiej posługi jako Arcybiskup Warszawski i Prymas Polski głęboko miał na sercu naszą harcerską dolę.

Cieszył się i radował każdym naszym sukcesem, z uwagą słuchał o naszych troskach i bolączkach. Wielokrotnie stawał pośród harcerskich szeregów, krzepiąc ojcowskim słowem, dając siłę i wskazując kierunki naszej służby. Zawsze serdecznie i ciepło z wielką troską uświadamiał i przypominał nam o odpowiedzialności za wychowanie młodego pokolenia wiernego i gotowego całym życiem służyć Bogu, Polsce i drugiemu człowiekowi.

Zawsze mogliśmy liczyć na Jego obecność w ważnych dla nas momentach i stale byliśmy zapewniani o Jego modlitwie.

Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica ogłosiła żałobę w Związku Harcerstwa Polskiego, która potrwa do 29 stycznia br.

Przeczytaj rozkaz specjalny Naczelnika ZHP LS. 1/2013 >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *