Biwak hufcowy 2024
W piątek ponad 70 zuchów i harcerzy wyjechali na biwak Hufca ZHP Łowicz do Skaratek.
Po apelu rozpoczynającym uczestnicy zostali wprowadzeni w fabułę biwaku. Sprawdzali swoje umiejętności detektywistyczne oraz stworzyli własne identyfikatory.
W sobotę każdy z pionów zagłębiał się w fabularne „śledztwa”; Zuchy poznały historie zaginionego obrazu oraz zapytały pobliskich mieszkańców, jak wygląda życie na wsi. Harcerze uczestniczyli w grze, podczas której zdobywali informacje o zaginionej postaci oraz trenowali udzielanie pierwszej pomocy. Dodatkowo rozpoznawali ciekawe rodzaje roślin i kamieni.
Harcerze starsi podczas gry terenowej doskonalili swoje umiejętności z różnych dziedzin harcerskich oraz zdobywali nowe poszlaki do rozwiązania sprawy „kradzieży krzyża harcerskiego”.
Sobotni dzień zakończyli wspólnym świeczowiskiem. Natomiast w niedziele podsumowali biwak i posprzątali szkołę. Dziękujemy Szkoła Podstawowa w Skaratkach za gościnę
Czuwaj!
MOGĄ CIĘ TAKŻE ZAINTERESOWAĆ:
2024-05-27T07:19:51+00:00

O autorze:

phm. Szymek Szaleniec jest członkiem Komendy Hufca ZHP Łowicz ds. promocji i wizerunku oraz członkiem Zespołu Komunikacji i Promocji Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Zostaw komentarz

Przejdź do góry