Majówka w Paryżu
W ubiegłym tygodniu grupa 17 harcerzy z Hufca ZHP Łowicz wyjechała na majówkę do Paryża. Łowiccy harcerze wyjechali we wtorek (30 kwietnia), noc spędzli we Frankfurcie, a już po południu w środę zaczęli zwiedzanie Paryża. Swoją wycieczkę zaczęli od wejścia na Wieżę Eiffla, z której podziwiali panoramę miasta. Następnego dnia mieli okazję zwiedzić Plac Pigalle, Wzgórze Montmartre, cmentarz Montmare, Bazylikę Sacré-Cœur oraz Modlin Rouge. Na zakończenie dnia zobaczyli oni również Łuk Triumfalny oraz Grande Arche. Kolejną atrakcją ich podróży była wycieczka do Disneylandu, gdzie spędzili cały dzień. To zdecydowanie było spełnienie ich marzeń z dzieciństwa. Ostatni dzień w Paryżu harcerze zaczęli od zobaczenia Katedry Notre-Dame, spod której udali się do Panteonu. Kolejną atrakcją było odwiedzenie Luwru oraz spacer Polami Elizejskimi. Po noclegu w Niemczech dotarli do Łowicza wieczorem w niedzielę (5 maja). O bezpieczeństwo i dobrą organizację podczas wyjazdu dbały hm. Katarzyna Kordecka oraz dh. Dorota Wiśniewska. Z pewnością wyjazd dla harcerzy był niesamowitą przygodą, a z nieoficjalnych źródeł wiemy, że planują już następny.
Czuwaj!
MOGĄ CIĘ TAKŻE ZAINTERESOWAĆ:
2024-05-06T13:09:32+00:00

O autorze:

phm. Szymek Szaleniec jest członkiem Komendy Hufca ZHP Łowicz ds. promocji i wizerunku oraz członkiem Zespołu Komunikacji i Promocji Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Zostaw komentarz

Przejdź do góry